Ev İçi Dekorasyon Fikirleri

2022 Banyo Dekorasyonları Rahat, Huzurlu ve Ferah

Bu yazıda banyosunu değiştirmek ya da baştan düzmek isteyenler için çok özel ve sıra dışı banyo fikirlerinden bir derleme hazırladık…

2022 Banyo Dekorasyonları Rahat, Huzurlu ve Ferah

Banyolar, çoğunlukla güne başlayıp bitirdiğimiz ve rahatlamamıza yardımcı olan yerdir. Banyo dekorasyonu, sadece göz zevkimiz değil ruh ve beden sağlığımız için de büyük önem taşır. Her şey bir yana, güne iç açıcı, huzurlu, ferah bir banyoda başlamak iyi bir gün geçirmenin ön şartlarından biridir.

Banyosunu değiştirmek ya da baştan düzmek isteyenler için en şahane banyo dekorasyonu fikirlerinden bir derleme yaptık

Yer karosu ve renk uyumu

Turumuza insanı ilk bakışta çarpan, müthiş bir banyoyla başlayalım. Birçok orijinal tasarım fikrinin bir araya getirildiği bu banyonun en ilginç yönlerinden biri mekâna nostaljik bir hava katan desenli yer karosu uygulaması olmuş. Siyah-beyaz uyumuyla asil bir görünüme de kavuşan banyonun evin içindeki konumu da gerçekten muhteşem.

Bağımsız küvet

Estetik anlamda bir banyoyu özel kılmanın en garantili yollarından biri özel tasarıma sahip bir küveti mekâna duvarlardan bağımsız olarak yerleştirmektir. Örneğin buradaki sanat eserini andıran küvet, adeta göllerde huzurla ilerleyen bir kuğuyu andırıyor.

Minimalist yaklaşım

Özel bir banyo için yapabileceğiniz şeylerden biri de Türk evlerinde sık gördüğümüz tıkış tıkış dekorasyon anlayışından biraz kurtulup, az ama öz eşyayla banyonuzu düzenlemeniz. Hele de buradaki gibi özel tasarım ürünü bir küvet bulabilirseniz, her şey yerli yerine oturacaktır.

Banyoya renk katın

Banyolar genellikle standart renklerden oluşur ve özellikle de beyaz ve krem tonlarının hakimiyetini görürüz. Oysa başta banyo dolapları ve lavabolar olmak üzere, aksesuarları da kullanarak banyonuza farklı ve canlı renkleri taşıyabilirsiniz. Hatta bu resimdeki gibi bir çılgınlık da yapabilirsiniz.

Banyoda desen

Banyonuza farklı bir hava katmanın kolay yollarından biri desenli bir duş perdesi ise, bir diğeri de duşakabin ya da küvet paravanı gibi cam yüzeyleri boş bırakmayıp hoşunuza gidecek bir resim ya da desenle süslemektir. Buradaki çiçeğin banyoyu monotonluktan kurtardığını açıkça görebiliyoruz.

Mermerin pırıltısı

Eğer asil görünümlü, zenginlik ve bolluk izlenimi veren, kolay temizlenebilir ve pırıltılı bir banyo istiyorsanız, banyonuzda kendinizi krallar gibi hissetmek eğilimindeyseniz, mekânın tamamına değilse bile mermeri banyonuza mutlaka sokmalısınız. Türkiye’den seçtiğimiz bu görkemli banyoda olduğu gibi.

Kontrastla gelen asalet

Yine mermer uygulaması sayesinde soylu bir havaya bürünen bu banyonun asıl dikkat çekici yanı, siyah ve kahverengi gibi koyu tonlarla beyaz vurgularının oluşturduğu güçlü kontrast. Monotonluğu bozmak için tek bir renk paleti üzerinde durmak yerine, böyle kontrast oyunları uygulayabilirsiniz. Farklı renkteki tek bir havlu ya da bornoz bile banyonuzun tüm havasını değiştirebilir.

Oyuncul banyo

Son örneğimiz ise kimilerinin hoşuna giderken, kimilerini de kalpten götürecek kadar iddialı. Eğer çok özel ve kimsede olmayan bir banyo istiyorsanız, renk, malzeme ve aksesuar seçiminde ufak tefek çılgınlıklar yapmanız gerekli hale gelebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ